My to organizujemy...

imprezy w roku 2015/16

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października BIEDRONKI zaprosiły wszystkich pracowników naszego przedszkola oraz kolegów z pozostałych grup na program artystyczny z okazji Dnia Nauczyciela.

Dzieci śpiewały piosenki, deklamowały wiersze i tańczyły. Wszystkim pracownikom wręczyły bibułkowe kwiaty.

WYGRANA W KONKURSIE PLASTYCZNYM : " CZYSTA WODA"

PASOWANIE NA UCZNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Jak co roku skorzystaliśmy z zaproszenia, by uczestniczyć w uroczystości pasowania na ucznia naszych kolegów, którzy rozpoczęli w tym roku naukę w szkole.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

W tym roku nasze przedszkole organizowało konkurs recytatorski , w którym dzieci prezentowały wiersze o pięknie naszej Ojczyzny. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, dlatego konieczny był etap przedszkolny. Jury dokonało wyboru i nasi reprezentanci wzięli udział w gminnym etapie.

konkurs recytatorski

POZNAJEMY KOŚCIELNE ORGANY

Naszą wędrówkę po świecie instrumentów muzycznych rozpoczynamy od największego instrumentu jakim niewątpliwie są organy kościelne. Parafialny organista- pan Jacek Basista bardzo ciekawie opowiadał nam o tym instrumencie, pokazał nam z czego jest zbudowany, a nawet mogliśmy wypróbować jak grają poszczególne piszczałki. Każdy kto miał ochotę, spróbował grać rękami i nogami na tym wspaniałym instrumencie. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 11 LISTOPADA

Dzieci z oddziału III przedstawiły program artystyczny z okazji Swięta Niepodległości. W programie uroczystości były pieśni patriotyczne, wiersze a także pięknie zatańczyły "Trojaka".

Audycja muzyczna w MOKiS- "Z tańcem i piosenką"

Dzieci wysłuchały występów starszych kolegów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Myślenicach. Wśród występujących byli też absolwenci naszego przedszkola- bracia Stasiu i Franek Szymula.

Konkurs plastyczny w przedszkolu "Chatka Puchatka"

Z WIZYTĄ W LECZNICY ZWIERZĄT

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W LUBNIU

Udział naszego przedszkola w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej  „...A DZIEWCZĘTA Z WOJSKIEM SZŁY..."
zakończył się wielkim sukcesem. Spośród 6 przedszkoli biorących udział w konkursie nasze przedszkole zdobyło I miejsce w kategorii zespoły przedszkolne  a występująca w kategorii solistek Ania Woźnica zajęła II miejsce.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Jak co roku przybył do nas św. Mikołaj ze swoją świtą. Aniołki prezenty podawały, a Mikołaj rozmawiał z obdarowywanymi dziećmi. Pytał : czy zęby umyte, czy były grzeczne, odmawiały paciorek, słuchały mamy. Widać był zadowolony, bo wszyscy dostali prezenty. Dzieci radośnie śpiewały Mikołajowi piosenki i tańczyły razem z aniołkami  .

WIGILIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

kiermasz świąteczny

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE III

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE II

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE I

WYCIECZKA DO TEATRU

Wszystkie dzieci uczestniczyły w wycieczce do teatru GROTESKA w Krakowie. Uczestniczyły w spektaklu pt "Kukuryku słoneczniku"

BAL KARNAWAŁOWY

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE W WYKONANIU STARSZAKÓW

WYSTĘPY BALETOWE

MODA EKOLOGICZNA- PREZENTACJA STROJÓW
W naszym Przedszkolu odbył się konkurs ekologiczny. Dzieci przygotowały wraz z rodzicami stroje wykonane z materiałów odpadowych. Wszystkie pomysły były bardzo oryginalne. Dzieci prezentowały je przezwyciężając nie raz własną nieśmiałość. Za odwagę nagradzane były gromkimi oklaskami swoich kolegów.

MSZA ŚW. W KOŚCIÓŁKU ŚW. JAKUBA
Jak co roku odbyła się Msza św. w Kościółku św. Jakuba na Stradomiu w intencji dzieci, rodziców i pracowników naszego Przedszkola. Starszaki pod opieką katechetki Elżbiety Święch przygotowały jej oprawę.

Mszę odprawił ksiądz Mirek.

KONCERT BAŚNIOWEJ KAPELI

WYCIECZKA DO ZOO