REKRUTACJA na rok szkolny 2018/2019
08-02-2018

HARMONOGRAM  REKRUTACJI  DZIECI  DO PRZEDSZKOLA/ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

NA ROK SZKOLNY 2018/2019:

1.  Od 19 lutego 2018 roku Rodzicom/Prawnym Opiekunom wydaje się deklaracje     w sprawie kontynuowania wychowania przedszkolnego.

2.  Do 28 lutego 2018 roku Rodzice /Prawni Opiekunowie składają deklaracje  w przedszkolu/oddziale przedszkolnym. Po zebraniu, których zostanie określona ilość miejsc na rok szkolny 2018/2019 w przedszkolu/oddziale przedszkolnym.

3.   Od 01 marca 2018 do 30 marca 2018 roku termin – złożenia wniosku     o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę  w  postępowaniu rekrutacyjnym.

4.    Od 2 kwietnia 2018 do 13 kwietnia 2018r. – weryfikacja przez komisję wniosków  o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 157 ust. 2 ustawy.

5.    16 kwietnia 2018 podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

6.    16 kwietnia 2018 do 20 kwietnia 2018 potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

7.   23 kwiecień 2018 podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

8.   Od 23 kwietnia do 30 kwietnia 2018r. – termin postępowania uzupełniającego.

KRYTERIA PRZYJĘĆ DZIECI

DO PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 5 W MYSLENICACH NA ROK SZKOLNY 2018/21019

1.    Do publicznego przedszkola/oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy.

2.    Rodzice dzieci uczęszczających już do przedszkola/ oddziału przedszkolnego, składają deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na kolejny rok szkolny.

3.    Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola przeprowadza się co roku na kolejny rok szkolny na wolne miejsca w przedszkolu/ oddziale przedszkolnym.

4.    Wniosek o przyjęciu dziecka  do przedszkola/oddziału przedszkolnego może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych przedszkoli/oddziałów przedszkolnych.

W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek, o którym mowa w pkt. 1, niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu, oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formie wychowania przedszkolnego, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące  kryteria:

Lp.

KRYTERIUM

WARTOŚĆ PUNKTU

Wielodzietność rodziny kandydata

Niepełnosprawność kandydata

1.

Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata

Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata

Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata

1.

Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie